ידידי הטכניון בישראל

פרויקט נחשון

תכנית נחשון הוקמה במטרה לעורר השראה, להעצים ולהכשיר את הדור הבא של המנהיגים והמנהיגות בישראל. מסגרת חינוכית כלל ארצית זו מיועדת לצעירים שזוהו כמנהיגים האינטלקטואליים העתידיים של החברה, אשר לא רק מצטיינים מבחינה אקדמית אלא גם מתעניינים בפיתוח מיומנויות מנהיגות, יכולות אנליטיות ומפגינים תחומי עניין רחבים מחוץ לבית הספר. התכנית מיושמת באמצעות כיתות מיוחדות בעשרות חטיבות ביניים ובתי ספר יסודיים ברחבי הארץ. בתוך בית הספר, כיתת נחשון היא כיתת דגל מבחינה אקדמית, מדעית וחברתית, ותלמידי הכיתה מנהיגים ותורמים בבית הספר. התלמידים המשתתפים בתכנית מקדישים יום אחד בשבוע לתכנית נחשון. הטכניון מצפה בכיליון עיניים לעזור להכין את מנהיגי העתיד של ישראל ולהקנות להם השכלה מן המעלה הראשונה, מצפן מוסרי, אקדמי ומדעי, ערכים וידע אשר יחלחלו לחברה בכללותה ויעצבו אתוס לאומי חזק יותר ואזרחות פעילה ומשכילה יותר בישראל. תכנית נחשון תיתן עדיפות לבתי ספר בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל.

"נחשון זה אחד הדברים הטובים שהיו לי בחיים, אני רואה שינוי בעצמי בכל אחד משלושת בסיסי בכוח. למדתי מנחשון הרבה יותר מאשר למדתי בכל 5 יח' שעשיתי. 5 יחידות זה רק לאוניברסיטה ונחשון זה לחיים. נחשון בשבילי זה דרך חיים, תורת חיים שאני אקח לעתיד".
נחשון זה ערכים, מיומנויות וידע שהמגמה נותנה לתלמידיה ועוזרת להם להתמודד במצבים שונים בבית הספר ובחיים בכלל.

 

ידידי הטכניון בישראל תרומה בסך 320,000 דולר תתמוך בפרויקט זה מדי שנה ותאפשר לטכניון להשפיע ולעודד את בני הנוער המוכשרים בארץ ללמוד את מקצועות המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה (STEM) ולמלא את תפקידם כמנהיגי המחר. לתרומות בסכומים אחרים, אנא צרו קשר friends@technion.ac.il